Kapcsolódó kép

 

 

Jade hatása: szerencse, vese, méregtelenítő, sejtregenerálódás, lelki béke, idegrendszer, védő, alvászavar, termékenység

 

Jade ásványt, már őseink is használták. Távol-Keleten szerencsehozó amulettként viselték, de már jól ismerték a vesére gyakorolt jótékony hatását is. Méregtelenítő hatása van, serkenti a mellékvesék működését, sejtregeneráló, gyorsítja a sebgyógyulást. A jade megnyugtatja a lelket, egyensúlyt teremt az energiaáramlásban, erősíti az idegrendszert, és elűzi a rossz közérzetet. Védelmet nyújt tulajdonosának az ártó szándékok, gondolatok ellen. Vonzza a szerencsét, a tisztaság és a nyugalom jelképe. Jótékony hatásai közé tartozik, hogy a párna alá helyezve, biztosítja a pihentető mély alvást. Fokozza a termékenységet, és terhesség közben, illetve utána is lehet viselni.

 

Alkalmazása:

Hosszú távon viseljük ékszerként, vagy marokkőként tartsuk a kezünkben.

 

A Jáde egy gyűjtőcsoportja a kövek egy fajtájának. A zöld kínai jáde az egyik legnépszerűbb és leggyakoribb a csoporton belül, amelyik hazájában Kínában nemzeti kőnek számít.

Lelki gyógyhatás:
A zöld szín általános nyugtató hatással bír. Igaz ez a jádéra is, mivel csökkenti az agressziót, segít a hangulatingadozások leküzdésében, belső békét közvetít. Több örömmel és életkedvvel ajándékoz meg minket. Növeli a bennünk lévő szeretetet, a harmónia iránti igényünket.

Testi gyógyhatás:
A zöld jáde segít a vese, lép és bélrendszeri fájdalmaknál, betegségeknél. Szabályozza a szervezet sav-bázis egyensúlyát, illetve vízháztartását is, mivel pozitív hatással bír a vese, húgyhólyag működésére is. Méregtelenítő hatású, segít a méreganyagok kiválasztásában, elvezetésében.

Hozzárendelt mágikus hatás:
Növeli használójának tudatosságát és hosszú, egészséges élettel ajándékozza meg. A kínaiak a jádét a legfőbb erények megtestesítőjének tartják: bölcsesség, bátorság, irgalmasság és szerénység szimbóluma.

Csillagjegyei: Mérleg, Halak, Rák

Csakrái: Szakrális csakra, Napfonatcsakra, Szívcsakra